Samohamowny siłownik elektromechaniczny 24 Vdc do bram posesyjnych o powierzchni bramy do 10 m² (650N) lub 12,5m² (800N), z zębatką w szynie pociągowej. Współpracuje z szynami: SPYRAIL321, SPYRAIL162 oraz SPYRAIL081.
Funkcjonalny i stylowy: silnik jest jedynym komponentem, który przesuwa się wzdłuż szyny, bez pomocy łańcucha.
Wygodny: oddzielna centrala dla prostszej instalacji i użytkowania. Wbudowane oświetlenie pomocnicze LED. Trzy praktyczne przyciski do sterowania automatyką.
Szybki w instalowaniu: modułowa szyna z akcesoriami montażowymi. Łatwe ustawianie krańcówek w dowolnym miejscu szyny. Brak łańcucha.
Ultraprosty dzięki systemowi BLUEBUS: umożliwia podłączenie fotokomórek oraz innych kompatybilnych urządzeń za pomocą tylko dwóch przewodów.
Łatwy do programowania: szybkie i intuicyjne programowanie podstawowe, z użyciem procedury Quick Setup. Programowanie zaawansowane poprzez O-View.
System wysprzęglania ON/OFF: jedno pociągnięcie gałki wysprzęgla siłownik - drugie pociągnięcie zasprzęgla ponownie siłownik w dowolnym położeniu na całej długości szyny.
Oszczędny w eksploatacji i bezpieczny dla środowiska: w trybie czuwania (stand-by) pobiera z sieci tylko 0,5 W. Przy zasilaniu z akumulatora awaryjnego lub zestawu słonecznego SOLEMYO - pobiera w trybie czuwania zaledwie 0,1 W.
Niewrażliwy na awarie zasilania: ciągłość pracy zapewni akumulator awaryjny PS324 (opcja).
Bezpieczny: wykrywanie przeszkody, kontrola mocy silnika podczas manewru, komunikaty diagnostyczne poprzez lampę ostrzegawczą i oświetlenie pomocnicze. Regulowane fazy przyspieszania na początku i zwalniania pod koniec manewru. Gotowy do współpracy z najnowszą generacją rezystancyjnych listew krawędziowych w standardzie 8.2 kOhm.
Ułatwienia transportowe: dla łatwiejszego transportu i magazynowania szyny pociągowe są dostępne w długościach:pojedynczy profil 3.2 m lub dwie sekcje po 1.6 m każda. Dodatkowo dostępna przedłużka 0.8 m.
W zestawie znajduje się:
NICE - marka Nice jest obecna na polskim rynku od 1996 roku i w tym czasie z dystrybutora bardzo podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, stała się dostawcą kompleksowych systemów automatyki, zintegrowanych z nimi systemów alarmowych wspartych najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi ułatwiającymi zarówno ich instalację, jak i użytkowanie. Wieloletnie doświadczenie, coraz większe zaufanie konsumentów i specjalistów do marki Nice oraz przyjęta strategia dostarczenia klientom kompleksowej oferty uzupełniających się produktów, stały się przesłanką do wprowadzenia na rynek w 2011 roku wysokiej klasy segmentowych bram garażowych Nice. Dzięki temu firmie udaje się utrzymać przewagę konkurencyjną i pozycję lidera rynku, a przyznany trzykrotnie tytuł ‘Lider Rynku’ w kategorii najlepsza firma w branży automatyki do bram i rolet jest najlepszym dowodem uznania i zaufania Klientów.
BiDi firmy Nice.
Drogę radiową Nice Bi-Directional opracowano w celu poprawienia komfortu użytkowania automatycznych bram Nice. Dzięki zastosowaniu technologii radiowej dwukierunkowej, użytkownik dostaje potwierdzenie odebrania polecenia przez centralę napędu oraz w każdej chwili może sprawdzić położenie bramy. Daje to możliwości dotąd nieoferowane przez standardowe radioodbiorniki jedno-kierunkowe. Na komplet sterownika składa się radioodbiornik OXI BD obsługujący piloty FLO, FLOR, SMILO oraz BiDi oraz pilot ON3EBD.
Urządzenie jest zgodne z systemem Nice OPERA, więc może sterować aż 15 poleceniami.
Obudowa jest koloru czarno-białego, kształtem na wzór pilotów serii ERA. Istotna sprawa to przycisk oznaczony literką „i” to za jego pomocą możemy odpytać bramę o jej stan. Ciekawostką jest zastosowanie w pilocie technologii NFC, dzięki temu zabiegowi możemy sprawdzić min. stan baterii pilota za pomocą smartfona.
Przed instalacją radioodbiornika w centrali napędu, wyłączamy zasilanie sieciowe. Wkładamy radioodbiornik OXI BD do gniazda centrali. Załączamy napięcie. Radioodbiornik pulsowaniem diody Led wskazuje gotowość do pracy. Wczytywanie można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy gwarantuje zapisanie wszystkich przycisków pilota na kolejne kanały radioodbiornika. Drugi daje możliwość wyboru kanału radioodbiornika i przycisku pilota z nim powiązanego.
A więc do dzieła.
Gdy prawidłowo zaprogramujemy piloty, możemy sprawdzić jak działa sterowanie bramą. Naciskamy przycisk na pilocie i wysyłamy polecenie do bramy drogą radiową.
Wibracja pilota oraz zapalenie zielonej diody LED sygnalizuje pomyślne odebranie polecenia.
4-krotne pulsowanie pomarańczowej diody oraz jednokrotne zapalenie czerwonej oznacza brak odebrania polecenia.
Sprawdzamy stan bramy, czyli odpytujemy radioodbiornik połączony z centralą.
Naciskamy przycisk oznaczony literą „i” a następnie przycisk pilota sterujący automatyką, której stan chcemy sprawdzić. Jeśli radioodbiornik odbierze zapytanie, na diodzie pilota uzyskamy sygnalizację: kolor czerwony – brama zamknięta, kolor zielony – brama otwarta, kolor pomarańczowy – brama w stanie nie ustalonym – otwarta częściowo.
Wykorzystanie technologii NFC pozwala kontrolę pilota poprzez urządzenie mobilne obsługujące ten standard komunikacji. Po zbliżeniu pilota do telefonu, zostaniemy przeniesieni na stronę internetową na której możemy sprawdzić min, stan baterii pilota oraz krótką instrukcję użytkowania.
Droga radiowa BiDi, daje użytkownikowi potwierdzenie odebrania polecenia oraz sygnalizację stanu bramy to znacznie poprawia komfort użytkowania oraz daje nowe możliwości zarządzania drogą radiową.
UWAGA,
Istnieje możliwość zakupu zestawu wraz z wcześniejszym modelem pilota - ERA FLOR ( W tej samej cenie )